WITAMY NA STRONIE KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W RACIBORZU.
INFORMACJA Z USUWANIA SKUTKÓW NAWAŁNIC (AKTUALIZACJA) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:59

Od piątku 07.07.2017 do 9.07.2017 odnotowano 158 zdarzeń.

  • W Gminie Kuźni Raciborskiej 111 zdarzeń.
  • W Gminie Nędza 35.
  • W Gminie Racibórz 9.
  • W Gminie Rudnik 1.
  • W Gminie Pietrowice Wielkie 1.
  • W Gminie Kornowac 1 pożar.

W działaniach brało udział 191 strażaków z 39 jednostek OSP z terenu Powiatu Raciborskiego oraz KP PSP w Raciborzu. W nocy z piątku na sobotę około 52 zastępy strażaków.

Najwięcej sił i środków było zaangażowanych do działań na drogach wojewódzkich 919, 922, 425, które zostały zawalone drzewami na odcinkach leśnych. Działania strażaków z Powiatu Raciborskiego, wsparli strażacy z Gliwic i Tychów. W usuwaniu skutków brały udział podnośniki z PSP Knurów i Rydułtowy oraz drabiny z JRG Gliwice Łabędy i Katowice Szopienice oraz OSP Toszek. Ponadto prywatne firmy znacząco wsparły usuwanie skutków angażując specjalistyczny sprzęt.

OSOBY POSZKODOWANE:

  • CYWILNE: 2

Pierwsza osoba podróżowała samochodem osobowym z Nędzy do Kuźni Raciborskiej. Chcąc uniknąć burzy opuściła samochód i uciekała pieszo. Około 100 m od samochodu została uderzona przez konar drzewa, doznała urazu kręgosłupa. Strażacy nie mieli możliwości dojazdu do osoby poszkodowanej. Dotarli pieszo pokonując kilka kilometrów ze sprzętem ratowniczym przez teren pokryty powalonymi drzewami, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ewakuowali poszkodowanego do śmigłowca LPR.

Druga osoba to kobieta w piątym miesiącu ciąży. Zemdlała na skutek szoku doznanego na widok burzy. Strażacy dokonali dostępu do obiektu wypoczynkowego poprzez usunięcie powalonych drzew na drodze dojazdowej oraz udzielili KPP. ZRM zabrał poszkodowaną do szpitala.

  • STRAŻACY: 2

Pierwszy doznał urazu kolana, przewieziony do Ośrodka POZ.

Drugi zemdlał w wyniku przemęczenia, przewieziony przez ZRM do szpitala.

Dnia 09.07.2017 po godzinie 20 strażacy po ukończeniu działań związanych z burzą zostali zadysponowani do poszukiwania osoby znajdującej się w lesie, w stanie skrajnego wycieńczenia organizmu. Po dotarciu pieszo przez teren pokryty powalonymi drzewami do poszkodowanego ze sprzętem ratowniczym, ewakuowali mężczyznę z lasu.

Przed godziną 22 kolejne zgłoszenie dotyczyło osoby, która zgubiła się w lesie. Zapadła noc i w zniszczonym lesie nie mogła odnaleźć drogi do wyjścia. Po dotarciu pieszo przez teren pokryty powalonymi drzewami do poszkodowanego ze sprzętem ratowniczym, ewakuowali mężczyznę z lasu wraz z rowerem.

Obaj mężczyźni zignorowali zakaz wstępu do lasu wydany przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, który obowiązuje na obszarze leśnym pomiędzy Jankowicami, Górkami Śląskimi, Nędzą, Siedliskami, Dziergowicami i Kuźnią Raciborską.


Na terenie Gminy Nędza i Kuźnia Raciborska zniszczeniu uległy: kilkadziesiąt nagrobków na cmentarzu w Kuźni Raciborskiej przez powalone drzewa, częściowo dach Kościoła w Kuźni Raciborskiej, kilkanaście dachów budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, na terenie ośrodka wypoczynkowego i stadninie koni w Nędzy, zerwane linie energetyczne, obiekty małej architektury, zalane piwnice.

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2018 08:43
 

Polecane StronyPogodynka

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4824
mod_vvisit_counterWczoraj12833
mod_vvisit_counterW tym tygodniu30367
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu82147
mod_vvisit_counterW tym miesiącu200771
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu297298
mod_vvisit_counterWszystkich odwiedzin10529144

Aktualnie na stronie: 160 gość/ci 
Dzisiejsza data: Lip 17, 2019