WITAMY NA STRONIE KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W RACIBORZU.
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI PDF Drukuj Email
czwartek, 10 września 2020 10:14

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu,
47-400 Racibórz ul. Reymonta 8
zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://raciborz.kppsp.gov.pl

Daty publikacji i aktualizacji:

Data publikacji strony internetowej: 18.07.2010 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 18.09.2019 r.

 

Status pod względem zgodności z ustawą:

Strona internetowa jest zgodna / częściowo zgodna / niezgodna z ustawą z dnia
4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.


Data sporządzenia Deklaracji :

Oświadczenie sporządzono dnia: 10.09.2020 r.

 


Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej nie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.


Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

 

Koordynatorem do spraw dostępności jest st. kpt. Tomasz Brański -  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest bryg. Andrzej Charuk - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz mł. kpt. Marek Wranik - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 32 415 44 44. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

 

Informacje na temat procedury:

Zgodnie z art. 18 ustawy o dostępności cyfrowej „Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można również zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich”.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/

 

Dostępność architektoniczna:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu

ul. Reymonta 8, 47-400 Racibórz.

Budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zlokalizowany w Raciborzu przy ulicy Reymonta 8.

Budynek i otoczenie nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Obiekt wymaga remontu kapitalnego z termomodernizacją.

W przypadku obsługi osoby niepełnosprawnej osoba wyznaczona z komórki informacyjnej schodzi do osoby, udziela niezbędnych informacji i pomaga w załatwieniu spraw. Jeżeli istnieje możliwość osoba ta jest przetransportowana przy udziale pracowników do budynku Komendy.

Miejsca parkingowe – osoba niepełnosprawna może zaparkować bezpośrednio przy bramie Komendy.

Do końca 2020 roku strona internetowa http://raciborz.kppsp.gov.pl zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych.

 

Poprawiony: czwartek, 08 października 2020 07:44
 


Polecane StronyPogodynka

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1168
mod_vvisit_counterWczoraj2736
mod_vvisit_counterW tym tygodniu15053
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu25166
mod_vvisit_counterW tym miesiącu73612
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu79688
mod_vvisit_counterWszystkich odwiedzin13857841

Aktualnie na stronie: 49 gość/ci, 2 boty/ów 
Dzisiejsza data: Paź 24, 2020