WITAMY NA STRONIE KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W RACIBORZU.

Z największą przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. Strona jak widać została poddana przebudowie zarówno technicznej jak i wizualnej, mamy nadzieję że nowa funkcjonalność przypadnie Państwu do gustu. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z zawartością.

KPPSP w Raciborzu

Statystyki Interwencji z ostatnich 7 dni
od 2020-11-23 do 2020-11-30 (statystyki całoroczne)
Pożary Miejscowe zagrożenia Alarmy fałszywe Razem
bardzo duże duże średnie małe duże średnie lokalne małe
0 0 0 7 0 1 15 2 2 27

Witamy na stronie głównej
OGŁOSZENIE KONKURSÓW KALENDARZOWYCH PSP 2021 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ REGULAMINY PDF Drukuj Email
piątek, 23 października 2020 13:11

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, które są integralną częścią naszego kalendarza plakatowego na 2021 rok.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, strażacy nie pojawią się w szkołach, ale chcemy dotrzeć do uczniów oraz pedagogów drogą elektroniczną.

W tym roku mamy dla Was cztery ciekawe konkursy, dla każdej grupy wiekowej ze szkół podstawowych.

WIĘCEJ INFORMACJI ------>>>>>>https://www.gov.pl/web/kgpsp/ogloszenie-konkursow-kalendarzowych-2021-i-regulaminy

alt

Poprawiony: piątek, 23 października 2020 13:15
 
POMOC DLA GRZEGORZA PDF Drukuj Email
środa, 21 października 2020 11:23

alt

Poprawiony: środa, 21 października 2020 11:25
 
28. ROCZNICA POŻARU LASU W KUŹNI RACIBORSKIEJ PDF Drukuj Email
piątek, 28 sierpnia 2020 11:12

26 sierpnia 1992 r. w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie powstał jeden z największych pożarów kompleksu leśnego w zachodniej i środkowej Europie po II wojnie światowej. Działania ratownicze wymagały użycia sił i środków straży pożarnych, wojska, policji, administracji lasów państwowych, obrony cywilnej oraz innych służb, instytucji i organizacji. Podczas 18 dniowej akcji gaszenia pożaru śmierć poniosło dwóch strażaków oraz jedna osoba cywilna, spaleniu uległo 9060 ha lasu, samochody i sprzęt gaśniczy.

W 28 rocznicę tego wydarzenia tj. 26 sierpnia 2020 r. w lasach Nadleśnictwa Rudy Raciborskie odbyły się uroczystości upamiętniające pożar lasu w Kuźni Raciborskiej. Władze rządowe, samorządowe, strażacy i leśnicy spotkali się w miejscu tragicznej śmierci mł. kpt. Andrzeja Kaczyny i dh Andrzeja Malinowskiego, by oddać cześć poległym podczas działań gaśniczych pożaru lasu, a także wyrazić szacunek ich rodzinom i wszystkim tym, którzy dla dobra swojego narodu oddali życie. Po wspomnieniu poległych i modlitwie w ich intencji, złożone zostały wiązanki kwiatów i znicze pod pamiątkowym krzyżem oraz na symbolicznych mogiłach.

W uroczystościach wzięli udział między innymi Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski,  Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kendryk, Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Katowicach Józef Kubica, Komendant Powiatowy PSP w Raciborzu bryg. Jarosław Ceglarek, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu bryg. Marek Kocielski, nadbryg. w stanie spoczynku Piotr Buk, nadbryg. w stanie spoczynku Karol Stępień, Dyrektor Biura Ministra Środowiska Michała Wosia Szymon Szrot, Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, Wiceprezydent Miasta Racibórz Michał Fita, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Kuźnia Raciborska Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, kapelani strażaków Ojciec Marceli Dębski i Ks. Rudolf Golec, przedstawiciele i funkcjonariusze Państwowej straży Pożarnej, Lasów Państwowych, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Ochotniczych Straży Pożarnych.

dsc01769
dsc01760
dsc01762
dsc01767
dsc01769
dsc01775
dsc01784
dsc01790

W uroczystościach wzięli udział między innymi Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski,  Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kendryk, Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Katowicach Józef Kubica, Komendant Powiatowy PSP w Raciborzu bryg. Jarosław Ceglarek, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu bryg. Marek Kocielski, nadbryg. w stanie spoczynku Piotr Buk, nadbryg. w stanie spoczynku Karol Stępień, Dyrektor Biura Ministra Środowiska Michała Wosia Szymon Szrot, Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, Wiceprezydent Miasta Racibórz Michał Fita, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Kuźnia Raciborska Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, kapelani strażaków Ojciec Marceli Dębski i Ks. Rudolf Golec, przedstawiciele i funkcjonariusze Państwowej straży Pożarnej, Lasów Państwowych, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Poprawiony: piątek, 28 sierpnia 2020 11:16
 
PRZEKAZANIE SAMOCHODÓW DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W KRZYŻANOWICACH PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 lipca 2020 08:23

Dnia 06.07.2020 roku, Decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, przekazano lekki samochód kwatermistrzowski i samochód mikrobus dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowicach.  Samochód SLKw od 1994 roku, a mikrobus od 2013 roku stanowiły wyposażenie podziału bojowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Raciborzu. Protokół przekazania samochodów, na ręce Naczelnika OSP druha Adama Mucha, wręczył Komendant Powiatowy PSP w Raciborzu bryg. Jarosław Ceglarek. W przekazaniu uczestniczył Wójt Gminy Krzyżanowice Pan Grzegorz Utracki, Inspektor d/s obronnych, obrony cywilnej i sytuacji kryzysowych Urzędu Gminy w Krzyżanowicach Pan Maksymilian Lamczyk oraz Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Krzyżanowicach druh Krystian Jobczyk. altalt

Autor: mł. kpt. Marek Wranik

Poprawiony: poniedziałek, 13 lipca 2020 08:52
 
KOLEJNA EDYCJA "BITWY O WOZY" PDF Drukuj Email
piątek, 03 lipca 2020 14:36

– Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – powiedział dziś (3 lipca 2020 r.) minister Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP. W piątkowej uroczystości wzięli też udział wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy". Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

– Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

Szczegółowy regulamin II edycji „Bitwy o wozy” w najbliższym czasie zostanie opublikowany na stronie internetowej MSWiA i KG PSP. O nowe wozy nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji.

Wręczono promesy na zakup nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych

Promesy na zakup wozów dla OSP z rąk ministra Mariusza Kamińskiego odebrali dziś wójtowie i burmistrzowie 16 gmin z całej Polski. Każda z wyróżnionych jednostek samorządu osiągnęła najwyższą frekwencję w swoim województwie. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Pojazdy trafią do gmin: Czernica (woj. dolnośląskie), Osielsko (woj. kujawsko-pomorskie), Godziszów (woj. lubelskie), Zabór (woj. lubuskie), Nowosolna (woj. łódzkie), Żegocina (woj. małopolskiego), Michałowice (woj. mazowieckie), Praszka (woj. opolskie), Cisna (woj. podkarpackie), Kulesze Kościelne (woj. podlaskie), Koszarawa (woj. śląskie), Masłów (woj. świętokrzyskie), Stawiguda (woj. warmińsko-mazurskie), Suchy Las (woj. wielkopolskie), Rewal (woj. zachodniopomorskie) i miasta Łeba (woj. pomorskie).

Minister Mariusz Kamiński przypomniał, że Ochotnicze Straże Pożarne odgrywają bardzo dużą role w swoich „małych ojczyznach”. - Każdy dzień przekonuje nas jak ważne są OSP. Widzieliśmy jak skutecznie strażacy walczyli nad Biebrzą z potężnym pożarem parku narodowego. Kilka dni temu widzieliśmy ich w Małopolsce, na Podkarpaciu i Śląsku, razem ze strażakami z PSP – podkreślił szef MSWiA.

Wiceminister Maciej Wąsik zauważył, że Ochotnicze Straże Pożarne mają niezwykle duży udział w zapewnieniu bezpieczeństwa społeczności lokalnych. - W większości sytuacji kryzysowych pierwsze są na miejscu zdarzeń, pierwsze niosą pomoc, działają szybko, sprawnie i profesjonalnie – powiedział sekretarz stanu w MSWiA.

– Chciałbym jako pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym pogratulować wszystkim wójtom, burmistrzom, radnym i druhom ochotnikom za mobilizację lokalnych społeczności – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker.

Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w I turze wyborów prezydenckich od 67% do 86%.Bitwa o wozy – druga tura

Opracowanie i zdjęcie: MSWiA

Poprawiony: piątek, 03 lipca 2020 14:39
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 47

 

Nasza Sonda

Czy kominiarze przeprowadzją czyszczenie przewodów kominowych w Twoim mieszkaniu/domu?
 

Polecane StronyPogodynka

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2130
mod_vvisit_counterWczoraj3111
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2130
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu16102
mod_vvisit_counterW tym miesiącu122324
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu110065
mod_vvisit_counterWszystkich odwiedzin14016618

Aktualnie na stronie: 24 gość/ci 
Dzisiejsza data: Lis 30, 2020